Шкільний євроклуб "ЄВРО 137.ua"

План роботи

Шкільний європейський клуб– це форма співпраці вчителів та учнів, яка охоплює різноманітні сфери, займаючись, як говорить сама його назва, вивченням Європи, європейської інтеграції, історії, географії, культури, мистецтва, науки. Європейський клуб поширює дану інформацію серед членів клубу, ліцеїстів, знайомих, мешканців міста. У клубі молодь вчиться активності, толерантності, шани і зацікавленості іншими народами. Отримана інформація, набуті знання та досвід допоможуть у навчанні як у ліцеї, так і у вищих навчальних закладах, а в майбутньому – у виборі потрібної професії.

Дата створення: 1 вересня 2019 року

Президент клубу: Чепурко Марія, учениця 11-А класу

Координатор: Постаногова Ксенія Миколаївна, учитель англійської мови

Мета: поширювати та надавати інформацію про Європейський Союз та країни члени ЄС, знайомити учнів з програмами обміну та навчання за кордоном для учнівської молоді, співпрацювати з іншими клубами в Україні та за кордоном, брати участь в конкурсах та проєктах від представництва ЄС в Україні, виховувати в учнів європейські цінності.
Євроклуб «Євро-137.ua» працює з 2019 року і є молодіжною організацією, де створено умови для забезпечення розвитку мотивації учнів щодо встановлення зв’язків та налагодження співробітництва з іншими шкільними Євроклубами та громадськими молодіжними організаціями не тільки міста та області, але й України та Європи.
Євроклуб активно працює над впровадженням нових моделей та ідей у практику своєї діяльності та над залученням учнів до різноманітних конкурсів, проектів, благодійних акцій, фестивалів, флешмобів та інших заходів. Ініціатива щодо організації засідань із впровадженням різних форм і методів роботи належить не тільки учителям-кураторам, але й раді та членам Євроклубу.
У своїй роботі Євроклуб керується статутом, що включає загальні положення, мету, завдання та форми діяльності, а також права та обов’язки членів Євроклубу. Члени Євроклубу поділяються на дві вікові категорії (5-7 класи, 8-11класи). Створена Рада Євроклубу та обрано президента. Кожного року затверджується план роботи на два семестри.
Йдучи шляхом євроінтеграції, працюючи з матеріалами про країни Євросоюзу, Рада клубу виступає ініціатором щодо організації заходів, підбору матеріалу, відбору форм і методів роботи.Члени та куратори Євроклубу постійно впроваджують технологію «Виховання та навчання у співпраці». Робота старшої групи членів клубу постійно супроводжується застосуванням ІКТ. Метод проєктування також є дуже популярним серед євроклубівців.
У школі щорічно проводяться заходи у рамках роботи Євроклубу, що стали традиційними. Так у школі святкують День європейських мов, який починається з урочистої лінійки і включає представлення проєктів різними мовами: «Іноземні мови в моєму житті», «Яким я бачу майбутнє молодіжних організацій Європи», ток-шоу старшокласників «Відкритий мікрофон», дискусії – круглі столи учнів різних вікових категорій, концерти з номерами на різних європейських мовах. Євроклубівці також завжди радо беруть участь у конкурсі постерів.